1. Masopustní ples nejen pro tělesně postižené

 

"1. MASOPUSTNÍ PLES nejen pro zdravotně postižené",

se konal 19. března 2016 od 18:30 hod v Konferenčním sále v Babylonu v Liberci.

Pod záštitou radního KÚ LK Mgr. Petra Tulpy  a partnera OSA

Jako host vystoupil Petr Vondráček - herec, klavírista, moderátor, „Vymazáno z archivu“ - rocková kapela, „Vokál band“ – rock-pop revival, mažoretky, programem provázel moderátor a kouzelník Karel Marcolli.

  Všechny vstupenky byly slosovatelné a výherní! Všichni jsme si z akce odnesli neopakovatelné zážitky, které vnesly do našeho všedního života mnoho uvolnění, radosti, nových kontaktů a známých.

 

 

 

 

 

Nahlédněte na krátká videa z akce, kde můžete nasát bezprostřední atmosféru:

Pro otevření zadejte heslo: ples

 

https://uloz.to/xzbpP4ow/mov013-vysoka-kvalita-a-velikost-avi
https://uloz.to/xfEgFrtc/mov00a-vysoka-kvalita-a-velikost-avi
https://uloz.to/xXPVy9Jt/mov00b-vysoka-kvalita-a-velikost-avi
https://uloz.to/xFkwvzra/mov00c-vysoka-kvalita-a-velikost-avi
https://uloz.to/xtffG2rj/mov00d-vysoka-kvalita-a-velikost-avi
https://uloz.to/xuhhmXJA/mov00e-vysoka-kvalita-a-velikost-avi
https://uloz.to/xcjjXR7U/mov00f-vysoka-kvalita-a-velikost-avi
https://uloz.to/x1SSnpw8/mov001-vysoka-kvalita-a-velikost-avi
https://uloz.to/x3UNXWtn/mov002-vysoka-kvalita-a-velikost-avi
https://uloz.to/x9iTrUxv/mov003-vysoka-kvalita-a-velikost-avi
https://uloz.to/x9jXmNtR/mov004-vysoka-kvalita-a-velikost-avi
https://uloz.to/xRjanAcu/mov005-vysoka-kvalita-a-velikost-avi
https://uloz.to/xY1mHZxL/mov006-vysoka-kvalita-a-velikost-avi
https://uloz.to/x8UpEgNM/mov008-vysoka-kvalita-a-velikost-avi
https://uloz.to/xd2rkmNx/mov009-vysoka-kvalita-a-velikost-avi
https://uloz.to/x6LxU21f/mov010-vysoka-kvalita-a-velikost-avi
https://uloz.to/xghwQaSm/mov011-vysoka-kvalita-a-velikost-avi
https://uloz.to/xjCmXKAr/mov012-vysoka-kvalita-a-velikost-avi

 

 

 

PODĚKOVÁNÍ - 1. Masopustní ples nejen pro postižené

Děkuji kolektivu zdravotně postižených Česká Lípa o.p.s., hlavně paní Evě Zemanové a paní Zdeně Zahrádkové, za organizaci a uspořádání tohoto večera. Místo v Konferenčním sále Babylonu Liberec bylo vhodné i pro vozíčkáře. Sál byl pěkně vyzdobený a překvapením bylo i bohaté občerstvení na stolech, které připravily dobrovolnice z České Lípy a Liberce. Neuvěřitelně bohatá byla i tombola, kde si každý z hostů mohl vyzvednout cenu. Dík patří velkému množství sponzorů.

         Program večera byl velmi pěkný. Vyhovoval všem věkovým kategoriím. Atraktivním zpestřením bylo vystoupení herce a klavíristy Petra Vondráčka.

Celý večer vládla příjemná a veselá atmosféra. Nejvíce se bavili ti, kterým byl tento ples hlavně určen. Málokdy člověk vidí upřímnou radost, bezprostřední chování  a veselí lidí, kteří to nemají v životě snadné. Ještě jednou moc děkuji.

Jana Lövenhöferová

 

Jménem celé naší skupiny děkujeme za příjemně strávený večer a oceňujeme práci, kterou jste se zajištěním celého programu měli.

Hana Šloufová, STP v ČR, z. s., místní organizace Doksy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Každý z nás se v životě na něco těší a je zvědavý zvláště na věci nové. Mezi takové novinky patřil i 1. Masopustní ples nejen pro zdravotně postižené, který se  konal v sobotu 19. března 2016 v libereckém BABYLONU a to v režii  Sdružení tělesně postižených a OkO  STP Česká Lípa. A tak 19. března slavili svůj svátek nejen Josefové, Pepíci a Pepičky, ale i účastníci a hosté slavnostního bálu. Českolipský autobus v určeném čase vyzvedával podle plánu přihlášené účastníky, převážně zdravotně postižené, bez možnosti vlastní dopravy. Začátek bálu byl stanoven na osmnáctou hodinu, ale  už  před půl šestou bylo obtížné nalézt místo k parkování a tak bylo před BABYLONEM rušno.

Hned u vchodu jsme se pozdravili s hlavními organizátorkami bálu, s paní doktorkou Zdenou Zahrádkovou a s paní Evou Zemanovou. U pokladny se nás ujal ochotný, rychlý a usměvavý trpaslík, který nám pomohl najít označená místa u prostřeného stolu. Sál byl    vyzdoben květinami a upoutávkami na sponzory, kteří se na zajištění plesu spolupodíleli. Sál se brzy zaplnil a krátce po devatenácté hodiny byl 1. Masopustní ples STP zahájen hudební znělkou a uvítacími proslovy organizátorů.

Konferenciér seznámil přítomné s programem a pozval k vystoupení malé mažoretky a posléze i jejich dospělejší kamarádky. Potom  mezi nás přišel kouzelník, jehož hbité prsty marně zkoušely náš postřeh.  

Zlatým hřebem programu bylo vystoupení známého klavíristy a zpěváka Petra Vondráčka. Při jeho zpěvu a hraní na klávesy se na parketu začali objevovat první tanečníci a tanečnice, v maskách i bez nich. Když pan Vondráček svůj minikoncert  dokončil, ozval se zasloužený potlesk.

Po   krátké přestávce, vyplněné fotografováním s účinkujícími, setkání s přáteli nebo občerstvením u baru, následovala hudba a tanec až do půlnoci. U našeho stolu seděl pán na vozíku a se svou partnerkou byl neustále v kole a nebyl zdaleka sám. Atmosféra byla tak skvělá, že na tanečky jsme si postupně troufli i my, dříve narození. Spolu s vozíčkáři jsme tančili ve skupinách, taneční   kreace nebraly konce a nechyběla ani přátelská konverzace.

Kolem půlnoci 1. Masopustní ples STP pomalu končil a účastníci se rozcházeli do šaten a ke svým dopravním prostředkům. Mnozí vyjadřovali pochvalu celého večera a naději, zdali bude příští rok druhé setkání na plese STP.

Ještě jednou velký dík organizátorům, sponzorům, účinkujícím a všem dalším, kteří se přišli pobavit, potěšit a tak aspoň na chvíli zapomenout na své zdravotní potíže.

DĚKUJEME A VŠEM PŘEJEME HEZKÉ PROŽITÍ JARNÍCH DNÍ

Vlasta Prouzová

 

 

 

FOTOGALERIE Z PLESU